Halogeny LED 230 V

Wybierając oświetlenie ledowe często pada pytanie o halogeny LED 230 V dostosowane do napięcia w niemal każdej sieci elektrycznej lub ich zamienników – żarówek 12 V. I jeden i drugie mogą być z powodzeniem wykorzystywane do oświetlenia dekoracyjnego i akcentowego zarówno w domu, jak i ogrodzie.

Czym różnią się halogeny LED 230 V od żarówek 12 V?

Wybór oświetlenia LED zależy w dużej mierze od potrzeb (czy oświetlenie ma być instalowane w tynku, meblach, w podwieszanym suficie), możliwości i pomieszczenia, które ma być oświetlane oraz samej instalacji elektrycznej zamontowanej w domu.
Halogeny LED 230 V czy 12 V – oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przed zakupem warto poznać wszystkie.

Żarówki 12 V:

  • Są teoretycznie tańsze, ale konieczny jest zakup transformatora, który wyrównuje napięcie sieci elektrycznej. Transformator zabezpiecza żarówki przed wahaniami i w przypadku problemów to on zostanie uszkodzony. Praktycznie to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeśli instalacja jest nieprawidłowo zamontowana.
  • Jeśli instalacja zastana w domu to 230 V można rozważyć obniżenie napięcia przez zakup kolejnych urządzeń np. stabilizatora. Na rynku dostępne są transformatory elektroniczne, które w rzeczywistości są jedynie zasilaczami impulsywnymi i często ulęgają uszkodzeniom.
  • Przy żarówkach 12 V trzeba pamiętać o dobrej organizacji miejsca przy montażu – tak, by mogły się swobodnie chłodzić.
  • Żarówki LED 12 V znacznie trudniej jest kupić. Powinny mieć wbudowaną przewrotnicy, która dodatkowo uchroni je przed uszkodzeniem. To ogranicza wybór oświetlenia.
  • Plusem jest to, że niskie napięcie nie grozi porażeniem i wykonanie awaryjnego zasilania jest banalnie proste.

Halogeny 230V:

  • Przy halogenach LED 230 V nie musisz kupować dodatkowych urządzeń zabezpieczających i zmieniać przewodów. Co prawda, wtedy wahania napięcia w sieci oddziałują bezpośrednio na ledy, ale zazwyczaj są one przewidziane przez producenta i nie grożą uszkodzeniem żarówki.
  • Halogeny 230 V są droższe i emitują więcej ciepła niż żarówki 12V.

W ofercie naszego sklepu znajdują się halogeny LED, których producenci przewidzieli wahania napięcia w sieci elektrycznej. Te wartości oscylują wokół 220 – 240 V. Bez obaw można stosować je przy oświetleniu domu, biura czy ogrodu.

Zobacz nasze produkty

Halogeny LED Philips 2 W, 4,5 W, 5 W
Halogeny premium

Dla wymagających klientów
Najwyższa jakość i parametry.

Żarówki LED INQ, SMART
Halogeny optymalne

Dla szukających kompromisów między jakością a ceną. Dobra jakość w rozsądnej cenie.

Żarówki LED OSRAM, KANLUX
Halogeny ekonomiczne

Dla szukających najtańszych rozwiązań. Niska cena, ale nie najniższa jakość.

Pomoc w doborze oświetlenia LED, porady dotyczące żarówek LED, podział halogenów LED ze względu na cenę.

  • Facebook
  • Google+