ul. Storczykowa 71, 20-143 Lublin 658 954 254

Lampki na biurko

lampka na biurko

Lampy nocne i lampki biurkowe to jedne z najchętniej kupowanych lamp w całym domu. Dzięki nim możliwe jest czytanie książek wieczorem, a także efektywna praca, kiedy za oknem jest już ciemno. Obecnie oprócz tradycyjnych wariantów, klienci mogą zakupić także niezwykle oszczędne i ergonomiczne lampki biurkowe led, dzięki którym wieczorne odrabianie lekcji, czy wykonywanie pracy nie obciąży oczu i domowego budżetu. Jak wybrać najlepszą lampę do sypialni i lampkę do biura, aby uzyskać maksymalne korzyści?

Lampa biurkowa – pomocnik w pracy

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka lampa na biurko najbardziej spełni oczekiwania. Tego typu dodatki do biura pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także umożliwiają wykonywanie wygodnej pracy bez konieczności męczenia oczu czytaniem często drobnego druku. Dobór odpowiedniego oświetlenia wpływa na koncentrację i kreatywność. Lampki biurkowe dostępne są obecnie w wielu różnych wariantach, także dobór najlepszej jej wersji do charakteru pomieszczenia nie będzie trudny. Naukowcy dowiedli, iż źle dobrane oświetlenie w biurze może negatywnie wpłynąć na nastrój, a także efektywność wykonywanej pracy. Podczas zakupu produktu, jakim są lampki biurkowe, należy kierować się przede wszystkim kątem nachylenia oraz promieniem światła lampy. Najczęściej przy biurku pracujemy przy dokumentach i notesach. Należy więc zadbać o to, aby promień lampy padał na kartkę w taki sposób, aby była oświetlona całkowicie. Jeżeli chodzi o rodzaje lamp, do dyspozycji mamy kilka ich rodzajów. Dostępne warianty to lampi biurkowe niewielkich rozmiarów, które stoją na własnej nodze, a także mapy na baterie i mapy, które można przymocować do boku biurka. Oprócz kąta padania światła i wyglądu lampy ważne jest także to, jaki rodzaj żarówki zostanie umieszczony wewnątrz. Do wyboru są warianty halogenowe, żarówki tradycyjne, a także lampka biurkowa led, dzięki której zaoszczędzić można sporą sumę pieniędzy, zwłaszcza wtedy, kiedy z lampy korzysta się bardzo dużo porą wieczorową. Taki rodzaj oświetlenie to inwestycja na długie miesiące, podczas których żarówka nie zaskoczy nagłą awarią.

Lampka led na biurko – obniż koszty!

Praca przy biurku to ogromne obciążenie dla oczu, zwłaszcza porą wieczorową, kiedy korzystać trzeba ze wsparcia sztucznego światła. Nieodpowiednio dobrana lampa może poważnie wpłynąć na stan wzroku, ogólne samopoczucie oraz na efektywność pracy. Wszystko to sprawia, że klienci coraz większą wagę przywiązują do doboru optymalnego oświetlenia, przy którym praca stanie się przyjemna i nieobciążająca dla zdrowia. W gabinecie nie może zabraknąć zarówno górnej lampy, jak i lampy na suficie. Coraz większą popularnością cieszy się produkt, jakim jest lampka biurkowa led umożliwiająca długotrwałą pracę z natężeniem światła korzystnym dla oczu. Badania dowiodły, że lampka na biurko led może znacznie obniżyć koszty za prąd, zwłaszcza u osób, które bardzo często korzystają z tego rodzaju doświetlenia. Żarówka w lampce biurkowej powinna mieć moc 40-100 W. W przypadku, kiedy zależy nam na dużej mocy, lampka biurkowa led może okazać się najlepszym rozwiązaniem, gdyż jest to gwarancja dobrej jakości światła bez obciążania domowego budżetu. Lampka taka powinna być przede wszystkim także trwała i lekka, jeżeli będziemy chcieli ją przenieść w inne miejsce. Lampka na biurko led ma wiele korzyści, o których należy wspomnieć. Oczywiście jest to głównie ekonomia, gdyż zastosowanie takiego rozwiązania pozwala obniżyć koszty za prąd. Takie oświetlenie to także rozwiązanie dla fanów ekologii, którzy nie chcą generować dużej ilości zużytych żarówek o nietrwałej budowie, decydując się na jedną żarówkę, która przez długie miesiące będzie spełniała swoją funkcję bez awarii. Lampki led cechuje bardzo długi czas pracy, który może wynosić nawet 15-30 tysięcy godzin. W tym czasie ilość zużytych tradycyjnych żarówek wynosiłaby około 15. Żarówki led mają także doskonałą jakość światła, co potwierdzone zostało w licznych badaniach za pomocą wskaźnika oddania barw. Żarówki te cechuje także ogniskowanie, gdyż żarówki te mogą emitować bardzo skoncentrowane ze sobą światło bez filtrów.

Lampka led na biurko

Lampki nocne do sypialni – jak wybrać?

Lampa nocna najczęściej umieszczona jest przy łóżku, gdyż w tym miejscu najczęściej czytamy książki, oglądamy telewizję i się relaksujemy. To także miejsce, z którego w sposób szybki i wygodny można ją przed snem wyłączyć. Nie trzeba w tym celu wstawać z łóżka, co może budzić dyskomfort. Lampy nocne powinny łączyć w sobie estetyczny wygląd, ergonomię, a także funkcjonalność. Tylko dzięki temu możemy mieć pewność, że zakupiona lampa będzie prezentowała się dobrze. Dobór odpowiedniej lampy może być nie lada wyzwaniem. Należy robić to z dużą rozwagą zwłaszcza wtedy, kiedy wybierane są dwie lampy, na przykład do umieszczenia przy łóżku małżeńskim. Powinny one pracować w taki sposób, aby dawały jak najlepszy kąt światła, nie rażąc w oczy przy tym osoby przebywającej na łóżku. Doskonale sprawdzić mogą się tutaj lampy regulowane za pomocą specjalnego pokrętła natężenia światła lub z regulacją lokalizacji. Lampa umieszczona po jednej stronie powinna oświetlać wyłącznie jedną stronę łózka, aby nie razić osoby obok. Lampa nocna umieszczona na stoliku nocnym to najpopularniejszy wariant, na który decydują się klienci. Deklarują oni, iż jest to najwygodniejsza opcja, umożliwiająca swobodne czytanie. Warto jednak pamiętać, aby żarówka umieszczona w lampie miała ciepły odcień. Zdecydowanie się na jej zimną barwę mogłoby sprawić, że w pokoju stałoby się zimno i nieprzyjemnie, co mogłoby budzić spory dyskomfort. Klosze stosowane w dostępnych obecnie wariantach sprawiają, że światło staje się rozproszone, gdyż wydobywane jest zarówno dołem, jak i górą.

We wnętrzach, w których panuje styl nowoczesny, zauważyć można lampy podłogowe. Wymienić można bardzo dużo korzyści tego typu rozwiązania. Lampa taka daje delikatne światło w sypialni, doskonały design, a jej sterowanie może odbywać się za pomocą pilota z pozycji łóżka. To wariant, na który coraz częściej decydują się klienci. Lampka nocna do sypialni może mieć także charakter kinkietów, które umieszczane są za łóżkiem. Dzięki temu osoba czytająca książkę nie jest rażona przez światło z boku. Poświata prowadzona od tyłu daje doskonały kąt czytania bez męczenia oczu. Niestety obecnie kinkiety nie są już tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu. Podsumowując, lampa nocna powinna rozpraszać światło i umożliwiać czytelnikowi swobodne czytanie, bez męczenia oczu. Powinna mieć ona także ciepłe światło, aby w sypialni wydawało się cieplej, a ponadto powinna mieć ona ciekawy design, który podkreślić charakter sypialni. Podczas zakupu kierować należy się możliwością regulacji natężenia światła oraz umieszczeniem lampy w taki sposób na stoliku, aby nie raziła osoby po drugiej stronie łóżka. Lampka nocna do sypialni dziecka może zostać wyposażona ponadto w projektor, który rzuca na ścianę ciekawe wzory i kolory, co z pewnością przypadnie do gustu niejednemu dziecku.

Back to top