ul. Storczykowa 71, 20-143 Lublin 658 954 254

Lampy stojące do salonu, kuchni, przedpokoju

Lampy stojące do salonu, kuchni, przedpokoju

Urządzanie własnego domu, czy mieszkania wiąże się z wieloma emocjami. Różne sklepy meblowe oferują towary z górnej półki, które idealnie będą oddawały charakter i duszę danego domu. Jak jednak w zgiełku nakładających się na siebie rzeczy wybrać te idealnie dopasowane? Kwestia wyboru oświetlenia wydaje się być mało istotnym aspektem wobec na przykład kanapy, czy stołu do kuchni. Jednak to właśnie oświetlenie decyduje o prezencji całego pomieszczenia. Lampy stojące podłogowe zdają się być idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka nie tylko sposobu oświetlenia pomieszczenia, ale też ciekawej dekoracji.

Lampa stojąca podłogowa – jak wybrać najlepszy model?

Lampy stojące podłogowe nie muszą oznaczać jedynie praktycznej rzeczy niezbędnej w aranżacji mieszkania. Dzięki dopasowaniu odpowiedniego modelu do wnętrza można uczynić ze zwykłej czarnej lampy podłogowej ciekawy element dekoracyjny, wyróżniający się na tle pomieszczenia i przykuwający uwagę. Oto jak łatwo zmienić swoją kuchnię, salon czy przedpokój z zimnego miejsca bez odpowiedniego oświetlenia w przytulny kącik dopasowany do potrzeb każdego domownika.

Rola lampy stojącej – praktyczność czy elegancja?

W dzisiejszych czasach lampa stojąca do salonu ma spełniać albo dwa zadania na raz, albo jedno wybrane. Przy zakupie odpowiedniego dodatkowego oświetlenia trzeba zadać sobie pytanie czy ma nam służyć dużą ilością światła i praktycznością, czy ma być jedynie ciekawą dekoracją dopełniającą całość. Te praktyczne lampy stojące podłogowe mogą cechować się małą ilością dekoracji i dużą żarówką. Z pewnością na takiej lampie nikt nie zatrzyma się na dłużej, aby podziwiać jej walory estetyczne, ale domownikom będzie służyła całkowicie.

Druga kategoria, do której możemy zaliczyć nawet prostą czarną lampę podłogową wyróżnia się estetyką, dbałością o szczegóły i profesjonalizmem wykonania. Przy oświetleniu, w którym największa uwaga została skupiona na prezentacji wizualnej przeważnie można liczyć na nieco mniejszą dozę światła, za to niesamowity efekt wykończenia z pewnością zachwyci każdego. Dekoracyjna lampa stojąca do salonu potrzebuje nieco więcej miejsca, niż ta prosta, aby w pełni zostać wyeksponowaną. Należy także pamiętać, aby nie przytłumić tej świetlnej dekoracji dodatkowymi ozdobami.

Rola lampy stojącej

Pośród tych dwóch kategorii możemy także wyróżnić trzeci typ oświetlenia, do której zaliczają się lampy stojące nowoczesne. Dzięki połączeniu funkcjonalności i niebanalnego designu możemy osiągnąć zarówno praktyczny jak i wizualny efekt. Profesjonalnie przygotowane lampy stojące nowoczesne to szansa dla każdego, kto pragnie mieć przytulny, ale jednocześnie wygodny w użytkowaniu salon, przedpokój bądź kuchnię. Współczesne rozwiązania pozwalają w innowacyjny sposób na zagospodarowanie przestrzeni i wykorzystanie każdego metra kwadratowego pod sukcesywny użytek.

Jaki model lampy podłogowej wybrać?

W zależności do tego jak efekt końcowy chce się uzyskać mamy do dyspozycji szeroki wachlarz kolorów i motywów, którymi przystrojone są lampy stojące podłogowe. Jeśli w urządzanym salonie przeważa szarość i biel to czarna lampa stojąca może być ciekawą propozycją przełamania i skontrastowania pomieszczenia. Warto o tym pomyśleć szczególnie przy wyborze motywu oświetlenia dekoracyjnego. Zupełnie odmienny kolor nie tylko będzie przykuwał uwagę zarówno domowników jak i gości, ale też będzie ciekawą alternatywą postawienia „kropki nad I” w aranżacji wnętrz.

Kiedy jednak musimy wybrać oświetlenie do pokoju urządzonego w różnokolorowy sposób to ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia. Do salony w żółtej, zielonej, bądź różowej kolorystyce można wybrać całkowicie abstrakcyjny kolor dopełniający pozytywną całość. Można także zdecydować się na stateczne białe lub czarne oświetlenie, aby uwydatnić jeden konkretny szczegół znajdujący się w całej przestrzeni.

Lampa podłogowa typu trójnóg – hit czy kit?

Choć „trójnogi” każdemu kojarzą się jako przeżytek i niemodny wzór to jednak obecne trendy pokazują, że wcale tak nie musi być! Obecnie projektanci oświetlenia domowego tworzą prawdziwy przełom w tej kategorii. Lampy trójnogowe z dodatkiem elementów drewnianych podbijają nie tylko serca, ale także salony, kuchnie i przedpokoje. Dzięki swojej uniwersalności trójnogowe lampy stojące nowoczesne zdają swój egzamin śpiewająco!

Niezależnie od stylizacji wnętrza i tego czy postawimy na styl francuski, klasyczny, czy rustykalny, trójnogi znajdą swoje zastosowanie. Dzięki podstawie same w sobie wyglądają ciekawie, a dodatkowy klosz wzbogacony odpowiednimi elementami dekoracyjnymi potrafi przykuć uwagę na długi czas! Posiadając lampę podłogową typu trójnóg każda kolejna dekoracja w pomieszczeniu jest po prostu zbędna. Jeśli więc dom projektowany jest chociażby w surowym stylu skandynawskim to trójnogi powinny się na stałe wpisać w jego wizerunek.

Trójnogi przez krótki czas uważane było za przestarzały egzemplarz oświetlenia, który nic ciekawego nie wnosi do wizualizacji pomieszczenia. Obecnie jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów kosmetycznych stały się one prawdziwym obiektem pożądania, w który warto się zaopatrzyć.

Lampa podłogowa typu trójnóg

Lampa podłogowa led – czy to naprawdę jest oszczędność?

Niewątpliwym faktem wydaje się to, że zakup lampy led pozwoli na zredukowanie swoich miesięcznych rachunków za energię elektryczną. Czy jednak ta zasada działa tak samo, kiedy na języki brana jest lampa stojąca led? Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak!

Oryginalny desing, jaki prezentuje lampa stojąca led, to szansa na rozświetlenie ciemniejszej strony pokoju, czy danie szanse na stworzenie przytulniejszego przedpokoju, który samym sobą zaprasza gości do dalszej części domu. Dzięki zastosowaniu techniki led rachunki mogą okazać się znacznie niższe. Tradycyjne żarówki mają niebywale duży pobór mocy, a energooszczędne zużywają dużo energii w początkowej fazie po to, aby potem znacznie obniżyć jej eksploatacje. Jeśli jednak nie wymagamy, aby światło było ciągle zaświecone to żarówka energooszczędna na niewiele nam się zda.

Lampy ledowe pozwalają na użycie światła w dowolnym momencie przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Nie dają jaskrawego, rażącego po oczach światła, lecz ciepłe i przytulne. Lampa stojąca led jest więc idealną alternatywą dla każdego, komu zależy na delikatnym rozświetleniu pomieszczenia.

Poszukiwanie odpowiedniej lampy to z pewnością ciekawa część aranżacji domu, która może stać się świetną architektoniczną zabawą. Do każdego zakupu warto jednak podejść z głową i odpowiednią dozą zaufania, a także rozwagi, czy wybrany towar w pełni będzie oddawał charakter miejsca.

Back to top